Ventspils tehnikums logo Ventspils tehnikums logo
open menu open menu
Aizvērt
Sākums

Koris

Dalīties
Url nokopēts !

Ventspils Tehnikuma jauniešu jauktā kora darbība atjaunojās 2011.gada septembrī, kad kora izveidošanu un vadību uzņēmās diriģente Ginta Rūse un koncertmeistare Lorija Cinkus. Vairāku gadu garumā mūsu skolas koris ir priecējis ar saviem priekšnesumiem gan skolas pasākumos, gan pilsētā notiekošajos svētkos. Vienmēr īpašas ir bijušas ikgadējās uzstāšanās Ventspils Tehnikuma izlaidumā, muzicējot ar izlaiduma viesmāksliniekiem – Donu, Andri Ērgli, Ivo Fominu, Igo, grupām Bet Bet un Autobuss debesīs. Īpaša draudzība izveidojās ar dziedātāju Daumantu Kalniņu, kopā ar kuru tika ierakstīts disks ar īpašu veltījumu māmiņām. Šī diska pirmā ieskanēšanās notika Māmiņdienas koncertā, uz kuru tika aicinātas mūsu izglītības iestādes audzēkņu māmiņas, vecmāmiņas un krustmātes.

Šo gadu laikā mūsu kori ir vadījis arī mūziķis Andris Ērglis.

Jau divus gadus Ventspils Tehnikuma jaukto kori vada diriģents, Dziesmu svētku vairākkārtējais virsdiriģents Ints Teterovskis, bet kormeistare ir Liene Valdmane. Ar šī mūziķu tandēma ienākšanu Tehnikumā mūsu korim ir sācies jauns posms profesionālajā izaugsmē. Ir veiksmīgi startēts Skolēnu Dziesmu un deju svētku skatēs, ar pamatotām cerībām plānojot līdzdalību koru kopdziedāšanā Mežaparkā, kas notiks 2021.gada vasarā. Kora jauniešiem sākusi veidoties draudzība ar jauniešu kori “Balsis”.

Īpašs pārdzīvojums un īpašas emocijas Ventspils Tehnikuma koris un viss izglītības iestādes kolektīvs izbaudīja 2018.gada 15.novembrī, kad Teātra nama “Jūras vārti” lielajā zālē ieskanējās īpaša dziesma – Ventspils Tehnikuma himna “Mēs esam”, kuras vārdu autors ir dzejnieks Guntars Račs un komponists Tomass Kleins. Himnas pirmais izpildītājs ir dziedātājs Ivo Fomins, kurš uz skatuves Himnu izpildīja kopā ar Ventspils Tehnikuma audzēkni Mareku Jaskuļski un skolas kori. Mareks izglītības iestādes vārdā saņēma īpaši drukātu Himnas tekstu no tās pirmā izpildītāja.

Kādā sarunā kora diriģents Ints Teterovskis, runājot par Ventspils Tehnikuma jauniešu kori, minēja: “Liela nozīme mūsu kopīgajā darbā ir tam, ka jauniešiem piemīt dziedātprieks un dziedošas dvēseles, lielākā daļa no viņiem ir muzicējuši jau iepriekš, ko nevar nepamanīt, tomēr ir arī tādi, kuri veidojas un veidojami par dimantiem, ilgā un interesantā slīpēšanas procesā. Kopā mums tas izdosies, jo ticam, ka mēs to varam.”

Ints Teterovskis, Liene Valdmane

Nodarbību grafiks:
Otrdienās 16.30 – 18:30
Ceturdienās 16:30 – 18.30

close

Mēs izmantojam Sīkdatnes, lai nodrošinātu jums vislabāko mājas lapas izmantošanas pieredzi. Aizverot šo banneri, klikšķinot un turpinot izmantot ventspilstehnikums.lv, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku.

close