Ventspils tehnikums logo Ventspils tehnikums logo
open menu open menu
Aizvērt
Sākums

Ventspils Tehnikumā aizvadīta Karjeras nedēļa

Dalīties
Url nokopēts !

No 26. līdz 30. oktobrim visā Latvijā, arī Ventspils Tehnikumā attālināti un tiešsaistē norisinājās Karjeras nedēļa, kura šogad bija veltīta karjeras lēmuma pieņemšanas procesam, tēma — “Klau! Sadzirdi savas iespējas” un tās galvenais uzdevums — likt izglītojamiem saprast, kas ir jaunieša karjeras palīgi un kuros gadījumos pie katra no viņiem vērsties.

Jauniešu diskusijā “Uzklausi, padomā un izlem pats” tika diskutēts par to, kāda ir vecāku, skolotāju, draugu un karjeras konsultantu loma jaunieša karjeras izvēlē. 

Diskusiju moderēja Magnuss Eriņš un tajā piedalījās Rīgas Stradiņa universitātes Karjeras centra karjeras konsultante Baiba Prauliņa, dziedātāja Patrisha, uzņēmuma “Blue Shock Race” dibinātājs un vadītājs Artis Daugins.

Diskusijas dalībnieki meklēja atbildes uz jautājumiem par to, kur vislabāk meklēt atbalstu, kas palīdz un kas traucē nozīmīgu karjeras lēmumu pieņemšanā. Pasākuma laikā notika video pieslēgšanās 3 dažādiem uzņēmumiem Latvijā, kur vairāku profesiju pārstāvji iepazīstināja ar savu ikdienu un atklāja, kas viņiem ir palīdzējis virzīties augšup pa karjeras kāpnēm, kuros no apkārtējiem cilvēkiem ir bijis vērtīgi ieklausīties, kādi ir bijuši labākie saņemtie padomi u.c.

Tāpat, kā vienu no aktivitātēm var minēt tematiskās stundas “Kurš atbildīgs par manu karjeru?”

Karjeras nedēļas laikā Ventspils Tehnikuma pedagogs — karjeras konsultants Rita Zingberga piedalījās mācību priekšmetu un klases stundās, informējot jauniešus par karjeras tēmu “Kurš atbildīgs par manu karjeru?”. Audzēkņi ieguva informāciju par dažādiem karjeras izvēles atbalsta veidiem, karjeras palīgiem, iespējām meklēt un atrast informāciju par turpmāko izglītību, interesējošām profesijām.

Profesijas izvēli ietekmē daudzi faktori un cilvēki, tai skaitā vecāki, skolotāji, draugi un populāri vienaudži, taču karjeras lēmums jaunietim galu galā jāpieņem pašam.

Šogad Karjeras nedēļas pasākumos iesaistījās jaunieši no kopumā 70 pilsētu, novadu un pašvaldību apvienību izglītības iestādēm un 17 Profesionālās izglītības kompetences centriem (PIKC). Karjeras nedēļas pasākumos no 26. līdz 30. oktobrim izglītības iestādēs visā Latvijā šogad vairāk nekā 1080 dažādos grupu pasākumos attālināti un tiešraidēs piedalījušies vairāk nekā 68 000 jaunieši. Mudinot jauniešus pieņemt izsvērtu lēmumu par profesijas izvēli, šī gada Karjeras nedēļas aizvadīta ar saukli “Klau! Sadzirdi savas iespējas”, aicinot izmantot jauniešiem plaši pieejamo karjeras atbalstu un ieklausīties skolotāju, karjeras konsultantu un vecāku padomos.

Papildus informācija:
Inta Reinholde
Projektu vadītāja
pieaugusie@ventspilstehnikums.lvSaistītās aktualitātes


Atpakaļ
close

Mēs izmantojam Sīkdatnes, lai nodrošinātu jums vislabāko mājas lapas izmantošanas pieredzi. Aizverot šo banneri, klikšķinot un turpinot izmantot ventspilstehnikums.lv, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku.

close