Ventspils tehnikums logo Ventspils tehnikums logo
open menu open menu
Aizvērt
Sākums

Digitālās prasmes ir jaunas iespējas sabiedrības drošības sekmēšanai

Dalīties
Url nokopēts !
Next Generation Micro Cities of Europe

Ventspils Tehnikums jauno 2020./2021. mācību gadu uzsāks ar jaunumiem apmācību procesā, vairākos mācību priekšmetos tiks aktīvāk izmantota Virtuālās realitātes klase, kurā ir pieejamas ne tikai virtuālās brilles, bet arī iespēja apgūt mācību priekšmetus, izmantojot digitālos mācību līdzekļus. Ventspils Tehnikuma viena no prioritātēm ir audzēkņu un pedagogu digitālo prasmju pilnveide, īstenojot projektu „Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” (Next Generation Micro Cities of Europe).

“Pagājušajā gadā, kad uzsākām īstenot projektu “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas”, ar kolēģiem vienojāmies, ka pirmais priekšmets, kura mācību līdzekļus daļēji digitalizēsim, būs “Sabiedrības un cilvēka drošība”. Šādu izvēli pamatojām ar priekšmeta caurvijprasmēm, kas būtiskas dažādās mācību programmās, kuras Ventspils Tehnikums saviem audzēkņiem piedāvā. Un šogad, pielāgojot mācību procesu COVID-19 ierobežojumiem un akcentējot sabiedrības un katra viena drošību, pārliecināmies, ka esam izdarījuši pareizu un savlaicīgu izvēli, padarot šī mācību priekšmeta pasniegšanu mūsdienīgāku un audzēkņiem saistošāku. Projekta ietvaros mācību līdzekļu digitalizācija paredzēta arī priekšmetos “Matemātika un dabaszinības”, kā arī “Tūrisma pamati,” norāda Ventspils Tehnikuma direktore Kristīne Vāgnere – Davidova.

Projekta mērķis ir veicināt Ventspils un Valmieras ekonomiku un biznesa vidi. Projektā ieviestie inovatīvie risinājumi attīstīs darba spēka prasmes un kapacitāti, kā arī sniegs labvēlīgus priekšnosacījumus uzņēmējdarbības attīstībai un jaunu darba vietu radīšanai. Plānots, ka projekta īstenošanas rezultātā pieaugs audzēkņu skaits, īpaši informācijas un komunikācijas tehnoloģiju programmās.

“Vēlos pateikt paldies tiem pedagogiem, kuri aktīvi iesaistās, lai Ventspils Tehnikuma mācību vide piesaistītu jaunus audzēkņus un sniegtu viņiem iespēju apgūt jaunas zināšanas un prasmes. Mūsu skolas devīze “Neatlaidīgs darbs pārvar visu”, pierādījās attālinātā mācību procesa laikā, kad katra personīgā iesaiste un neatlaidība ir būtiska. Neatlaidīgi būsim arī vasarā, kad Ventspils Tehnikuma pedagogi mācīsies izmantot jaunās Virtuālās realitātes klases iespējas, lai jau septembrī varētu sagaidīt audzēkņus ar iedvesmu un izaicinājumiem meklēt jaunus inovatīvus risinājumus mācību procesam. Novēlu visiem drošu atpūtu šajā vasarā uz tikšanos Ventspils Tehnikumā septembrī!” K. Vāgnere – Davidova.

Papildu informācijai:

„Ventspils Tehnikums” ir mūsdienīga, prestiža, uz zināšanām un kvalitāti balstīta sākotnējās profesionālās izglītības un tālākizglītības iestāde, kā arī profesionālās izglītības metodiskais centrs. 2011. gadā iegūts profesionālās izglītības kompetenču centra statuss. „Ventspils Tehnikums” nodrošina Kurzemes reģiona tautsaimniecības vajadzībām atbilstoši kvalificēta un Eiropas Savienības kopējā darba tirgus prasībām atbilstoša darbaspēka sagatavošanu vairākās nozarēs un kvalifikācijas līmeņos. „Ventspils Tehnikumā” profesionālo izglītību iegūst vairāk nekā 700 audzēkņu.

Papildus informācija: https://bit.ly/3flTAGE
Saistītās aktualitātes


Atpakaļ
close

Mēs izmantojam Sīkdatnes, lai nodrošinātu jums vislabāko mājas lapas izmantošanas pieredzi. Aizverot šo banneri, klikšķinot un turpinot izmantot ventspilstehnikums.lv, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku.

close