Ventspils tehnikums logo Ventspils tehnikums logo
open menu open menu
Aizvērt
Sākums

Aizvadīta tehnoloģiju diena

Dalīties
Url nokopēts !

Ceturtdien, 8.oktobrī, Ventspils Tehnikumā noritēja pasākums “Tehnoloģiju diena Ventspils jauniešiem”, kurā interesenti varēja iepazīties ar Ventspils Tehnikumā pieejamo tehnoloģiju klāstu un iespējām. Jaunieši guva ieskatu dažādās profesijās, ko var apgūt mūsu izglītības iestādē, viņi atzina, ka uzzināja daudz ko jaunu. Apmeklētāji lielākoties nāca grupās no dažādām skolām, savlaicīgi reģistrējot dalību pasākumā. Lai jaunieši justos droši, viņiem tika piedāvāts lietot sejas maskas, katru grupu uz visām darbnīcām pavadīja Ventspils Tehnikuma izglītojamo pašpārvaldes jaunieši, tāpēc apmeklētājiem vieniem pašiem nebija jādodas meklēt tehniskās darbnīcas pa mūsu plašajām telpām un divām ēkām.

Tehnoloģiju dienā jaunieši darbojās praktiski:

  • Datorsistēmu tehniķu darbnīcā (ar 3D pildspalvām veidojot rudens logo – kļavas lapu. Iepazīstot 3D printerus, piedaloties visos drukas procesa posmos);
  • Mašīnbūves tehniķu darbnīcā (Jauniešiem bija ieskats dažādu iekārtu lietošanā: manuālā virpa un frēze, lenšu zāģis, koka ciparvadības frēze, ciparvadības plakanslīpmašīna, simulācija uz FANUC simulatora, FANUC ciparvadības metālapstrādes virpa un uz datora tika demonstrēta Solid Works modelēšanas programma detaļu modelēšanā un rasējumu veidošanā);
  • Automehāniķu darbnīcā (šeit jaunieši varēja iekāpt SIA “Bucher Municipal” Ventspils Tehnikuma audzēkņiem dāvinātajā  ielu tīrāmajā mašīnā, nobildēties kartinga foto stūrītī, piedalīties auto simulācijā un aprunāties par tehniskām lietām);
  • Ēdināšanas pakalpojumu darbnīcā (jaunieši guva ieskatu molekulārajā kulinārijā, piedaloties šķidrā slāpekļa kokteiļu meistarklasē);
  • Atslodzei bija pieejamas Xbox spēles ērtos sēžamajos pufos;
  • Kā noslēdzošā aktivitāte jauniešiem bija virtuālās klases apmeklējums, kur varēja izmēģināt 3D virtuālās brillēs un pārbaudīt savu erudīciju jautrā, digitālā viktorīnā par tehnoloģijām, izmantojot Kahoot rīku.

Par pasākuma atmosfēru gādāja DJ Sharky Black, kas acīmredzami atraisīja jauniešus un ļāva justies brīvāk, lai izbaudītu pasākumu, kā arī, lai sabildētos atmiņās paliekošās momentfoto grāmatzīmītēs ar Ventspils Tehnikuma logo.

Izglītojamo pašpārvaldes jaunieši aicināja pasākuma dalībniekus piedalīties radošajās pieturvietās, kurās tika rastas atbildes uz dažādiem jautājumiem. Pasākuma organizatori priecājās uzzināt jauniešu viedokli un gūt apliecinājumu, ka viņiem pie mums patika, bija jautri, garšīgi un interesanti, un jaunieši redz Ventspils Tehnikumu kā zināšanām bagātu skolu ar pretīmnākošiem un atsaucīgiem pedagogiem!

Liels paldies visiem jauniešiem, kuri piedalījās pasākumā gan kā organizatori, gan kā apmeklētāji!

Šo pasākumu bija iespējams īstenot efektīvāk, pateicoties Ventspils pilsētas pašvaldībai, kura atbalstīja pasākumu finansiāli. Ventspils Tehnikums pateicas Ventspils Kultūras centram par  izsludināto  projektu konkursu “Jauniešu brīvā laika pavadīšana un aktīvas atpūtas veicināšana”, kurā guva šo atbalstu.

Sagatavoja:
Ventspils Tehnikuma

Projekta vadītāja
Ieva Krūmiņa
E-pasts: mobilitate@ventspilstehnikums.lvSaistītās aktualitātes


Atpakaļ
close

Mēs izmantojam Sīkdatnes, lai nodrošinātu jums vislabāko mājas lapas izmantošanas pieredzi. Aizverot šo banneri, klikšķinot un turpinot izmantot ventspilstehnikums.lv, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku.

close